Mikołaj Król – Psychoterapia, Poznań

Psychoterapia i usługi psychologiczne w Poznaniu. Doświadczony i rzetelny psychoterapeuta i psycholog.

Akcja: Mam Terapeutę

Mam Terapeutę

Akcja „Mam Terapeutę” zainicjowana przez Naukowe Koło Psychoterapii działające przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie ma na celu zmianę wizerunku osób uczestniczących w psychoterapii.

Uczestnicy akcji mogą na stronie www.mamterapeute.pl zamieścić swoje zdjęcie oraz wyznanie: „Mam terapeutę”, wraz z opisem swoich doświadczeń terapeutycznych.

Jestem przeciwnikiem robienia z psychoterapii mody, czegoś co jest trendy, bo to spłyca i zniekształca obraz psychoterapii. Jestem praktykującym psychoterapeutą i uważam, że psychoterapia jest fascynującą i efektywną metodą rozwijania własnego potencjału. Jednocześnie doświadczenie terapii jest czymś niezwykle osobistym, poruszającym i niepowtarzalnym. Nie przepadam za opowiadaniem o tego rodzaju sprawach publicznie.

Są jednak powody, dla których postanowiłem poprzeć i rozpropagować tę akcję na mojej stronie. Tymi powodami są moi klienci. Nadal znaczna część osób, z którymi rozmawiam, traktuje moją pracę albo jako „wciskanie kitu” znudzonym bogaczom, albo jako ciężką misję niesienia pomocy poważnie zaburzonym jednostkom. Nic bardziej mylnego.

Moi klienci to tak zwani „zwykli ludzie”. Mają swoje problemy i po prostu chcą je rozwiązywać. Wybierają bardzo racjonalną metodę – skoro jest profesjonalista, który się czymś zajmuje, to warto się z nim spotkać. I tyle. Chciałbym, żeby tak właśnie była traktowana psychoterapia i psychoterapeuci. Jako fachowcy zajmujący się pomaganiem w rozwiązywaniu problemów wewnętrznych. Akcja „Mam Terapeutę” buduje taki własnie obraz mojej profesji. Pokazuje, że wiele osób korzysta z psychoterapii, że to coś normalnego i sensownego. Psychoterapia jest dla Ciebie, dla mnie, dla każdego, kto potrzebuje wsparcia. Decyzja o podjęciu psychoterapii świadczy o zaradności i odpowiedzialności jednostki. To ważne przesłanie.

Oczywiście „Mam Terapeutę” i to nie jednego. ;-) Dzięki psychoterapii jestem bardziej sobą.

Mikołaj Król Psychoterapia Poznań

Comments are closed.