Mikołaj Król – Psychoterapia, Poznań

Psychoterapia i usługi psychologiczne w Poznaniu. Doświadczony i rzetelny psychoterapeuta i psycholog.

Wewnętrzna przygoda

Podróż jest często wykorzystywaną i nośną metaforą psychoterapii. Odbieram terapię jako wędrówkę w głąb siebie. Poruszającą wyprawę pełną odkryć i niespodzianek, a niekiedy monotonne i wymagające wytrwałości podążanie w obranym kierunku.

Psychoterapia Poznań - skuteczna, profesjonalna pomoc w problemach

Na świecie jest wielu miłośników przygód. Ludzi kochających nowości i wyzwania. Smakujących nowe kontakty i ryzyko. Chcących sprawdzić się w każdej sytuacji. Często są podziwiani. Lubimy słuchać ich niezwykłych opowieści, z których wyłania się życie pełne i bogate.

Gdzieś niedaleko są też ci, którzy przygód się boją. Marzą i tęsknią, jednak uwięzieni we własnym ciele i umyśle, pełni napięć i strachu, żyją na ćwierć gwizdka i pół oddechu. Ciągle czekają na chwilę, kiedy wszystko się zmieni, będzie inaczej, zaczną naprawdę żyć. Słyszą „wyluzuj” albo „weź się w garść” no i „opanuj się”. I płaczą lub wściekają się, bo nikt ich nie rozumie, nawet oni sami.

Czasem, zanim wyruszy się na podbój świata, warto wybrać się w głąb siebie. To niezwykła wyprawa. Pełna odkryć i niespodzianek, silnych emocji i rozkosznych wyciszeń. Wymaga od podróżnika odwagi, wytrwałości i wysiłku. I, co najważniejsze, choć odrobiny zaciekawienia tym, co można odnaleźć w samym sobie. Trzeba dać sobie szansę.

Psychoterapia jest taką przygodą. Odkrywaniem nieznanych przestrzeni i możliwości. Czasem poznawania siebie od nowa. Psychoterapeuta jest jak traper, który sam odbył niejedną podróż w głąb siebie. Lubi towarzyszyć innym w ich odkryciach. Wie, że często potężne strachy bronią ukrytych skarbów. Wierzy w powodzenie tej wyprawy.

Psychoterapia może być wielkim wydarzeniem. Początkiem drogi do własnego życia, pięknym i wzbogacającym doświadczeniem. Wymaga jednak decyzji. Czasem wygodniej jest czekać na cud. W nowej pracy, z nowym partnerem, w nowym roku, na wiosnę, po wakacjach, od przyszłego tygodnia… będzie inaczej. Pytanie tylko, na ile prób wystarczy nam wiary i czasu.

Jeżeli zainteresowała Cię treść na stronie, będzie mi miło jeśli podzielisz się nią z innymi: